Dünya - Ekim 11, 2019

Nihat Özdemir: ”Kadın futbolunda federasyon olarak geri kalmayacağız”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, kadın futbolunda dünyanın gerisinde kalmayacaklarını ve Türkiye’de kadın futbolunun gelişimine yönelik çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, A Milli Kadın Futbol Takımı’nın Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri’nde Estonya ile oynadığı karşılaşmayı tribünden takip etti. 

Özdemir, maç öncesi Türkiye Milli Futbol Takımları hakkında açıklamalarda bulunurken, A Milli Kadın Futbol Takımı ve kadın futbolunun Türkiye’deki gelişimini de değerlendirdi.

Federasyon olarak kadın futbolunu canı gönülden desteklediklerini ve Türkiye’de kadın futbolunun daha iyi noktalara gelmesi için çalışmalar yaptıklarını belirten Özdemir, “Avrupa’da ve dünyada kadın futbolundaki yerimizi daha iyi bir noktaya taşımak için çalışmalara çok destek veriyoruz. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla beraber takımımızı desteklemeye geldik. Bu uzun bir yol. Biz bu yola çıktık. Her geçen gün takımımızı daha iyi hale getireceğiz” diye konuştu.


Gerekli destekleri vereceğiz

Avrupa ve dünyada kadın futboluna çok önem verildiğini belirten Özdemir, Türkiye Futbol Federasyonu olarak kendilerinin de bu konuda dünyadan geri kalmayacaklarını söyledi. Özdemir, şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’de hiç bilinmeyen bir konu. Hem Avrupa’da hem de dünyada FIFA ve UEFA tarafından kadın futboluna çok önemli veriliyor. Bunlara önemli destek veriyorlar. Biz de federasyon olarak geri kalmayacağız. Gerekli destekleri vereceğiz. Kadın futbolunun bütün Türkiye’ye yayılmasını istiyoruz. Sporun her şekli güzel. Kadın ya da erkek fark etmez. En önemlisi centilmence mücadele etmek.”

Estonya’nın da iyi bir takım olduğunu ifade eden Nihat Özdemir, “Onlar da çok önem veriyor. Hepsini canı gönülden kutluyorum. Teknik kadromuzu kutluyorum. Bizim Riva’daki tesislerimizde kamp yaptılar. Dün de öğlen yemekleri vardı. Bazı yönetim kurulu üyelerimizle gittik, moral verdik” şeklinde konuştu. (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir