Dünya - 2 hafta ago

Margaret Court koronavirüse karşı kilisesini kapatmayacak: “İsa’nın kanı bizi koruyor”

Avustralya’da kendi kilisesinde vaizlik yapan ve homofobik açıklamalarıyla tanınan eski tenis oyuncusu Margaret Court, koronavirüs yasaklarına rağmen kilisesini kapatmayacağını açıkladı.

En fazla Grand Slam kazanan kadın tenisçi unvanının sahibi Margaret Court, bu kez homofobik açıklamalarıyla değil koronavirüs karşısındaki tutumuyla gündeme geldi.

Son dönemde yaptığı açıklamalarla eşcinselleri Hitler’e benzetmekle kalmayıp eşcinsellik için “İğrenç bir uygulama”, transseksüeller için de “Şeytanın çocukları” ifadelerini kullanan Court, koronavirüs karşısında da tepki çekecek bir açıklamada bulundu.

1995 yılında Avustralya’nın Perth kentinde “Victory Life Centre” adını verdiği kendi pentekostal kilisesini açan ve burada vaizlik yapan Court, koronavirüs kapsamındaki tüm yasaklara rağmen kilisesini kapatmayacağını açıkladı.

Koronavirüs kapsamında Avustralya’da zorunlu olmadıkça kitleleri bir araya getiren toplanmalar yasaklandı. Bu yasak dahilinde ülkedeki tüm ibadethaneler bir süreliğine ibadete kapatılırken, bu karar tüm dünyada uygulanmaya başlandı.

“Kovid-19 kilisemize yaklaşamayacak”

Ancak geçtiğimiz hafta sonu ziyaretçilerine bir mail gönderen kilise yönetimi, koronavirüsün, kendilerini etkilemeyeceğini ve ibadethane olarak faaliyetlerini sürdüreceklerini belirten bir mail gönderdi.

Sebep olarak da İsa’nın kanı tarafından korunduklarını söyleyen yönetim, mailde şu ifadelere yer verdi:

Sağlığınız ve güvenliğiniz bizim için en önemli önceliktir. Kilise ailemizi sağlıklı ve güvenli tutmak için proaktif bir yaklaşım izledik.

“Bu Kovid-19’un konutumuza veya kilise ailemize yaklaşmayacağı konusunda hemfikiriz. Hepimizin İsa’nın Kanı tarafından korunduğunu bilerek sizin için günlük dua ediyoruz.

“Sizlere kolaylık sağlaması için el dezenfektanları konutumuzda mevcuttur.

“Arzumuz, kalbimizin korunduğu ve güvende olduğunuz konusunda size bilgi vermektir. Birlikte ibadet etmeye devam edebiliriz. Tüm hizmetlerimiz, normal şekilde çalışmaya devam edecek.

“Sen Rabbini kendine sığınak, Yüceler Yücesi’ni konut edindiğin için, senin başına felaket gelmeyecek. Mezmur 91: 9-10
“.

Kuruluş, daha sonra benzer bir açıklamayı facebook sayfası üzerinden de yayımladı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir