Dünya - Futbol - Ekim 8, 2019

Kızlar Sahada’da şampiyon Haydarpaşa Lisesi!

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve liselerarası bir futbol turnuvası olan Kızlar Sahada Gençlik Kupası sona erdi. Turnuvanın şampiyonu Haydarpaşa Lisesi oldu.

2015 yılından beri toplumsal cinsiyet yargılarını futbol aracılığıyla kıran, Türkiye’nin ilk özel kadın futbol turnuvasını düzenleyen ve kız çocukları için futbol okulu düzenleme unvanına sahip olan Kızlar Sahada’nın düzenlediği Geçlik Kupası 2019 sona erdi.

Bu yıl 4.’sü düzenlenen ve 4 okuldan 5 takımın katıldığı 4. Gençlik Kupası, 5-6 Ekim 2019 tarihlerinde Kalamış Parkı’nda gerçekleşti.

Kadıköy Belediyesinin katkılarıyla, Fare Network’ün 50’den fazla ülkede futbol yoluyla toplumsal kalkınmayı hedeflediği #footballpeople kampanyası dahilinde gerçekleşen turnuvayı şampiyon tamamlayan takım Haydarpaşa Lisesi oldu. Haydarpaşa Lisesi, turnuvaya ilk kez katılmıştı.

Turnuva sonunda Kızlar Sahada resmi Instagram hesabından yapılan açıklamada, turnuvayla ilgili olarak ”Kızlar Sahada 4. Gençlik Kupası bu hafta sonu 4 okuldan 5 takımın katılımıyla gerçekleşti. İki gün boyunca birbirinden heyecanlı 10 maç izledik. Sahaya çıkan 49 lise öğrencisi toplumsal cinsiyet yargıları karşısında futbolun herkes için eğlenceli bir yol olduğunu gösterdi.” ifadeleri kullanıldı. (ASK)

Gençlik Kupası ödül töreni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir