Dünya - Futbol - 2 hafta ago

Kadın futbolunda 2. koronavirüs vakası: Genç oyuncunun testi pozitif çıktı

İstanbul’un Bağcılar ilçesinin takımlarından Bağcılar Evren Spor Kadın Futbol Takımı’nda genç futbolcu Berivan Tuncil’in koronavirüs testi pozitif çıktı.

Koronavirüs (Kovid-19) salgınının Avrupa’da da etkisini göstermesinin ardından birçok ülkede spor faaliyetleri ve ligleri ertelenmiş, virüsün yayılım hızını önlemek için pek çok tedbir alınmıştı.

Ancak geride kalan haftayla birlikte tüm Avrupa’da “yeni normale” dönüş başladı ve bu kapsamda futbol başta olmak üzere bazı ligler yeniden başladı.

Yeni normale dönüş kapsamında Türkiye de futbol liglerini başlatmaya hazırlanırken dün itibarıyla kötü bir haber geldi. Kadın futbol liglerinin ne zaman başlayacağı bilinmezken bir futbolcunun koronavirüs testi pozitif çıktı.

TIKLAYIN- Nihat Özdemir: Önce bu ligleri kesinleştirelim, sonra kadınlar ligini ele alacağız

Berivan Tuncil.
Fotoğraf: Instagram

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kadınlar 3. Lig 1. Grupta mücadele eden Bağcılar Evren Spor Kadın Futbol Takımı’nda forma giyen Berivan Tuncil’in koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı.

Genç oyuncunun Kovid-19 pozitif olduğunu, kulübü duyurdu.

Dün sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan kulüp, “Genç Takım oyuncumuz Berivan Tuncil’in Kovid-19 testi pozitif çıkmıştır. Evde tedavi gören sporcumuza acil şifalar diliyor ve bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz” ifadesi kullanıldı.

Kadın futbolundaki ikinci koronavirüs vakası oldu

İstanbul’un Bağcılar ilçesinin takımı olan Bağcılar Evren Spor’un bu duyurusunun ardından, Berivan Tuncil, kadın futbolunda koronavirüse yakalanan ikinci isim oldu.

Daha önce nisan ayında Bursa kenti takımlarından Ağaköysor Kadın Futbol Takımı’nda, Sportif Direktör Kumsal Yıldız’ın koronavirüs testi pozitif çıkmış, Yıldız tedavi altına alındıktan birkaç gün sonra hayatını kaybetmişti. (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir