Dünya - Futbol - Ağustos 13, 2019

Jurgen Klopp: ”Artık zamanı gelmişti”

Yarın oynanacak Süper Kupa maçı öncesi Liverpool teknik direktörü Jurgen Klopp ve futbolcular, maçı yönetecek kadın hakem Stephanie Frappart hakkında açıklamalarda bulundu.

Liverpool’lu futbolcular, Türkiye saat ile yarın saat 22:00’de oynanacak Süper Kupa maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Liverpool ile Chelsea arasında yarın Beşiktaş’ın maçlarına ev sahipliği yapan Vodafone Park’ta oynanacak maç öncesi kulüpler basın toplantıları düzenlemeye başladı.

Son olarak bugün Vodafone Park’ta düzenlenen basın toplantısında konuşan Liveerpool’un başarılı defans oyuncusu Virgil Van Dijk, maçı yönetecek kişinin cinsiyetinin önemli olmadığını söyledi. Van Dijk, ”Cinsiyetin önemli olduğunu düşünmüyorum. Kariyeri bir yere gelmiş ki başarısından ötürü bu maça atanmış diye düşünüyorum. Önemli olan da bu” dedi.

Teknik direktör Jurgen Klopp ise bunun artık zamanının geldiğini söyleyerek maçı kadın bir hakemin yönetmesi hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Artık zamanı gelmişti. Kadın hakemler ile Almanya’da iken birçok maça çıktım. Gerçekten son derece de iyi yönettiler. Ben, bu işe son derece hazır olduklarını düşünüyorum. Böyle bir tarihi anın parçası olmak bizim için önemli.” (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir