Dünya - Eylül 27, 2019

İlke Özyüksel, “Mustafa V. Koç Spor Ödülü”nün sahibi oldu

Olimpik Milli Pentatlet İlke Özyüksel, “2019 Mustafa V. Koç Spor Ödülü”ne lâyık görüldü

Mustafa V. Koç adına Koç Holding ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi iş birliğiyle düzenlenen “Mustafa V. Koç Spor Ödülü” üçüncü kez sahibini buldu.

Koç Holding’in yaptığı açıklamaya göre, “Modern Pentatlon” sporunda Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi temsil eden ilk Olimpik Milli Pentatlet İlke Özyüksel, üniversiteler, gençlik – spor kulüpleri ve sporla ilgili pek çok kişi ve kurumdan gelen öneriler ve Seçici Kurul ile Jüri değerlendirmesi sonucunda “2019 Mustafa V. Koç Spor Ödülü”ne lâyık görüldü.

Toplam 250 bin TL’lik maddi ödül kazanan İlke Özyüksel, Koç logosunun da mimarı olan dünyaca ünlü tasarımcı Ivan Chermayeff’in tasarladığı ödülü, 24 Eylül akşamı Four Seasons Hotel Bosphorus’ta gerçekleştirilen bir törenle Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Mustafa V. Koç Spor Ödülü Jüri Başkanı Caroline N. Koç’un elinden aldı. Gecede UEFA Şampiyonlar Ligi Marşı’nın bestecisi olan Tony Britten’ın Mustafa V. Koç Spor Ödülü için düzenlediği özel besteyi Şef Özgür Sevinç yönetimindeki orkestra sergiledi.

“Mustafa Koç, kendimi gördüğüm biri”

Ödülle ilgili bir konuşma yapan Özyüksel, ”vazgeçmek” kelimesinin kendisini için bir anlam ifade etmediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Fotoğraflarına baktığımda, videolarını izlediğimde, hayatını okuduğumda kendime çok yakın buluyorum. Yapmak istediğim sporları yapmış ve hepsini öğrenmek, bilmek istiyor. Hep daha fazlasını isteyen biri. Çok sıcak, çok herkesten. Arkasında birçok şey, pek çok yardım ve vefa bırakmış. Bu çok etkileyici. Benim de hayalimde olan bir şey. Onu ayıran en büyük özelliği bence bu. Spor artık benim hayatım, onu kendimden ayırt edemiyorum. İnsanlar spor yapmasaydın ne yapardın diye soruyorlar. Ben hep insanlara yardım ederken hayal kuruyorum ve elimden geldiğince bütün çocuklara yardım ettiğimi düşünüyorum. Hiçbir zaman adaletsiz olunmayan, haksızlığın olmadığı bir dünya hayal ediyorum. Vazgeçmenin kelime anlamı ise bende yok.” (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir