Futbol

Erdem Göktürk: TFF’nin şeffaf olmasını istiyoruz

Alan Savunması

Türkiye Kadın Futbol Kulüpleri Birliği Başkanı Erdem Göktürk, FIFA’ya yaptıkları başvuru hakkında açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası oynanmayacağı açıklanan Kadın futbol ligleri’nde ortada duran belirsizlik için tepkiler her geçen gün artarken, son gündem maddesi ise FIFA’nın salgın nedeniyle üye ülkelere kadın futboluna harcanması adına yapacağı 500’er bin euro değerindeki yardım paketi oldu.

Uzun yıllardır Futbol Gelişim Direktörlüğü’ne bağlı olarak TFF tarafından beklenilen ilgiyi ve değeri görmeyen kadın futbolunda, bütçe planlaması ve yapılan harcamalar denetlenemiyordu.

TIKLAYIN- Türkiye Kadın Futbol Kulüpler Birliği FIFA’ya başvurdu

Bu denetimsizlik nedeniyle Kadın Futbol Kulüpler Birliği, COVID-19 yardım planı uyarınca, FIFA tarafından kadın futbolunda kullanılmak üzere Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderilecek olan 500 bin dolarlık fonun denetim mekanizmasında yer almak ve TFF’nin bu parayı nereye harcayacağını denetlemesi için FIFA’ya başvurdu.

Erdem Göktürk: Şeffaflık konusunda problemler yaşadık

Kadınlar Futbol Kulüpleri Birliği Başkanı Erdem Göktürk, medyada da ses getiren bu konuya ilgili Çağdaş Kocaeli gazetesine açıklamalarda bulundu.

Göktürk, şu ifadeleri kullandı:

“Uzun yıllardır TFF’de delegesi olmayan kadın futbolunda bütçenin miktarı ve harcanmadığı durumlar ile ilgili şeffaflık konusunda problemler yaşıyorduk. TFF, bizim bu konuda şeffaf olunmasına ve denetim söz sahibi olmamız gerektiği ile ilgili düşüncelerimiz hep geri tepti. FIFA, yapacağı yardım ile ilgili federasyonlara şeffaf olunması gerektiğini söylese de bunu şu an deneyleyecek mekanizma yok. Bizde şeffaf olunabilmesi adına FIFA’ya başvuruda bulunduk” (ASK)

İlginizi Çekebilir

...
FIFA’nın, federasyonlara kadın futbolunda kullanılmak üzere dağıttığı paraya ne oldu?
...
“Türkiye’deki kız kardeşlerimizle dayanışma içindeyiz”
...
Hicran: Bunu hayatım boyunca unutamam
...
Beşiktaşlı taraftarlardan Fenerbahçe’ye bir homofobik nefret saldırısı daha!

Popüler Haberler

...
Dilara Gedikoğlu: Cinsiyet ayrımı sadece sporda değil toplumdaki çoğu noktada karşımıza çıkıyor

365 kere okundu.

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

320 kere okundu.

...
Gay Games Hong Kong 2022 kayıtları ertelendi

315 kere okundu.