Diğer Sporlar - Dünya - Ağustos 16, 2019

Caster Semenya: ”Kadın sporcular tarafından hiçbir zaman desteklenmedim”

Atletizm otoriteleriyle testosteron seviyesi konusunda bir mücadele içinde olan ve iki olimpiyat şampiyonluğu bulunan Caster Semenya, kadın sporcular tarafından hiçbir zaman desteklenmediğini söyledi.

Güney Afrikalı sporcu, İsviçre Federal Mahkemesi’nin kendisine uygulanan testosteron düzenlemelerini geçici olarak kaldıran kararı geri çevirmesinin ardından, Eylül ayında gerçekleşecek olan Dünya Atletizm Şampiyonası 800 metre yarışında yer alamayacak.

Semenya, baş konuşmacı olarak katıldığı Johannesburg’daki bir kadın konferansında, “profesyonel olarak spor yaptığım zamandan beri hiçbir zaman yeterince desteklendiğimi hissetmedim, çoğunlukla da kadın sporcular tarafından hiçbir zaman tanınmadım” dedi.

Konferanstaki konuşmalarıyla sık sık alkış alan Semenya, kendisini hala orta mesafeli bir koşucu olarak gördüğünü söyledi.

Semenya, daha uzun mesafelere geçiş yapıp yapamayacağı ya da başka bir spor dalında kariyer yapıp yapmayacağı konusunda ise kararsız olduğunu belirterek konuşmasını noktaladı. (ASK)

Fotoğraf: Wikimedia Commons

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir