Diğer Sporlar, Dünya

Bianca Andreescu’ya Kanada’da görkemli karşılama

Alan Savunması

Amerika Açık 2019’da şampiyon olan Bianca Andreescu’ya ülkesi Kanada’da görkemli bir karşılama töreni yapıldı. Kutlamada 19 yaşındaki tenisçiye doğduğu şehrin anahtarı teslim edilirken, genç tenisçinin adı yaşadığı caddeye verildi.

Bianca Andreescu, geçtiğimiz ay sona eren Amerika Açık 2019‘da şampiyon olarak Grand Slam kazanan ilk Kanadalı tenisçi oldu. Bu başarısı ülke çapında büyük sansasyon yaratan Andreescu, başta Kanada Başbakanı Justin Trudeau olmak üzere ülkedeki çeşitli sanatçı, sporcu, politikacı ve sporseverlerden yoğun tebrik mesajı aldı.

Grand Slam sonrası geçtiğimiz Pazar günü ilk kez ülkesi Kanada’ya giden Andreescu’ya burada görkemli bir karşılama töreni yapıldı. Doğduğu ve yaşadığı yer olan Mississauga’da Andreescu için ”She the North” adı verilen geniş çaplı bir kutlama yapıldı.

Binlerce Kanadalı’nın yanı sıra Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve ünlü Amerikalı rapçi Drake’in de yer aldığı bu mitingde Andreescu’ya bir de sürpriz yapıldı.

Mississauga Belediyesi, Andreescu ve ailesinin yaşadığı evin bulunduğu caddeye Bianca Andreescunun adını verdi. Yanı sıra 19 yaşındaki tenisçiye tenisçiye Mississauga şehrinin anahtarı da teslim edildi.


”Kanada’yı temsil etmekten onur duyuyorum”

Törende bir konuşma yapan Andreescu, Kanada’yı temsil etmekten onur duyduğunu söyleyerek herkesi hayallerinin peşinden gitmeye çağırdı:

“Ben bu ülkeyi tüm dünyada temsil etmekten gurur duyan bir Kanadalıyım ve bu anı benimle kutladığınız için size minnettarım. Hayallerinizin peşinden gidin. Ben yapabiliyorsam, Serena yapabiliyorsa, Federer yapabiliyorsa, Raptors yapabiliyorsa sen de yapabilirsin” (ASK)

İlginizi Çekebilir

...
“Doktorum bana bir daha asla yürüyemeyeceğimi söyledi, annem ise yürüyeceğimi. Ben anneme inandım.”
...
Ruqsana Begum: “Benim hikayem bokstan daha büyük”
...
Tarihe geçen kadın e-spor oyuncusu Helin Erol’a cinsiyetçi saldırı
...
Türkiye’nin ilk kadın parkur sporcusu olan Hazal Nehir’e büyük ödül

Popüler Haberler

...
Kadınların İran’da özgür bir şekilde futbol maçı izlemelerinin yasallaşmasına öncülük eden Maryam Shojaei, Stuart Scott ENSPIRE Ödülü’ne layık görüldü

370 kere okundu.

...
Bahar Özgüvenç, “Futbol erkek oyunu mudur?” diye soran sunucuya yanıt verdi, stüdyo buz kesti

325 kere okundu.

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

320 kere okundu.