Futbol

Beton zeminde çalışan 1207 Antalyaspor’a çim saha tahsis edildi

Alan Savunması

Antrenman yapacak saha bulamadıkları için küçük bir parkın beton zemininde çalışmalarını yürüten 1207 Antalyaspor Kadın Futbol Takımı’na 2 saha birden tahsis edildi.

Antalya’da10 yıl önce kurulan ve kenti Türkiye Futbol Federasyonu Kadınlar 1’inci Lig’de temsil eden tek takım olan 1207 Antalyaspor Kadın Futbol Takımı, antrenman yapacak saha bulamadığı için çalışmalarını Antalyaspor’un eski stadyumunun bulunduğu Karaalioğlu Parkı içindeki küçük bir alanda yürütüyordu.

TIKLAYIN- Kadınlar 1. Lig ekibi, betonda çalışıyor: “Yeterli destek yok”

Modern tesisler

Gençlik Spor İl Müdürlüğü, haberi aldıktan sonra kulüp yöneticileri ile temasa geçti. Yapılan görüşmeler sonunda biri çim diğeri ise sentetik özellikte olan iki saha kadın sporculara tahsis edildi. Hürriyet’e konuşan takım antrenörü Tamer Ay, “Kamuoyu desteği ile iki ayrı sahaya kavuştuk. Şu anda betonda değil, soyunma odası olan modern tesislerde antrenman yapıyoruz” dedi.

“Daha azimliyiz”

Genç sporcuların da son derece mutlu olduğunu kaydeden Ay, “Takıma gösterilen ilgi hepimizi mutlu etti. Sporcularımızın motivasyonu arttı. Zemin iyileşince sakatlık riskimiz de azaldı. Biz de bu ilgiye kazanacağımız kupalarla karşılık vermek istiyoruz. Daha çok ve azimli çalışıyoruz. Sağduyulu davranan tüm kurumlara ve kişilere bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İl müdürü devreye girmişti

Kadın futbol takımının durumu ile ilgili açıklama yapan Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, şöyle demişti: “Antalya gibi bir kentte, hele ki kadınlardan oluşan bir takımın beton üzerinde antrenman yapmasına asla izin vermeyiz. Böyle bir şey olamaz. Onların başımızın üzerinde yeri var. Tüm sahalarımız emirlerinde.”

İlginizi Çekebilir

...
Cinsiyetçi saldırılara maruz kalan yorumcu Karen Carney Twitter hesabını kapattı
...
Koronavirüs yasaklarını ihlal eden futbolcular cezayla karşı karşıya
...
Stephanie Frappart: “Genç kızlar için rol model olduğumu biliyorum”
...
Kayserispor Teknik Direktörü Samet Aybaba: “Futbol erkek oyunudur”

Popüler Haberler

...
Başörtüsüyle spor yapan hâfıza linç girişimi: “İzlerken utandım, sen kadınsın, edebini bileceksin!”

1030 kere okundu.

...
Fatih Terim’den trans kadın Selin Ciğerci ile evli olan Tuzlasporlu futbolcu Gökhan Çıra’ya transfobik gönderme

1025 kere okundu.

...
Kadın kick boksçular, Dünya Şampiyonası’na damga vurdu

940 kere okundu.