Dünya - Futbol - Ekim 10, 2019

Ali Koç: “İlk defa spor okullarında kadın futboluna da başlatıyoruz”

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, kadın futboluna yönelik çalışmalar yaptıklarını ve yeni sezonda kulübe bağlı spor okullarında kadın futbolunun da olacağını söyledi.

Fenerbahçe Spor Kulübü ile teknoloji firması Fluo arasında kadın ve erkek voleybol takımlarını kapsayan bir sponsorluk anlaşması imzalandı. Sponsorluk anlaşması için Ülker Stadyumu 1907 Tribünü’nde bir imza töreni düzenlenirken kulüp başkanı Ali Koç, burada önemli açıklamalarda bulundu.

Kulüp olarak 9 farklı branşta mücadele ettiklerini söyleyen Koç, bu branşlarda çok fazla kadın sporcuları olduklarını söyledi. Koç, özellikle voleybol şubesindeki kadın sporcu sayısının erkek sporcu sayısından daha fazla olduğunu söylerken diğer branşlardaki kadın sporcu sayısını da artırmak istediklerini söyledi.

Bu doğrultuda çalışmalar yaptıklarını söyleyen Koç, yeni sezonda kulübe bağlı spor okullarında kadın futbolunun da olacağını kaydetti.

Koç, konuyla ilgili olarak, “Biliyorsunuz 9 branşımız var ama özellikle voleybolda kadın sporcu sayımız erkek sporcu sayısından daha fazla. İlk defa spor okullarında kadın fuboluna da başlatıyoruz. O bilgiyi de vermek istiyorum size.

Kadın futbol şubesi ve kadın futbol takımı bulunmayan Fenerbahçe’nin, bu altyapı hamleyle beraber ilerleyen yıllarda kadın futbolunda yer alması bekleniyor. (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir