Diğer Sporlar - Dünya - Eylül 1, 2019

ABD Açık’ta dramatik gece: Osaka kazandı, Gauff gözyaşlarını tutamadı

ABD Açık Tenis Turnuvası’nda tek kadınlarda dünya 1 numarası Naomi Osaka, 15 yaşındaki Gauff’u yenerek 4. Tura yükseldi.

ABD’nin New York kentinde devam eden sezonun son grand slam turnuvasında geçen yılın şampiyonu Osaka, üçüncü turda ABD’li Coco Gauff ile karşılaştı.

Mücadeleyi baştan sona üstün götüren Osaka, bir saat 5 dakikalık mücadelenin ardından 6-3 ve 6-0’lık setlerle rakibini 2-0 mağlup ederek dördüncü tura çıktı.


”Herkesin önünde ağlamaya alışkın değilim”

Bu sonuçla Osaka, Amerika Açık’ta üst üste 10. galibiyetini alırken Coco Gauff maç sonunda gözyaşlarını tutamadı. Gauff’un gözyaşlarını görünce galibiyet sevinci yaşamayarak rakibini teselli etmeye giden Osaka, izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Maç sonrası yayıncı kuruluşa konuşan Gauff, “Korttan ayrılmak istiyordum çünkü herkesin önünde ağlamak isteyen bir insan değilim. O anı da ondan [Osaka] almak istemedim” dedi. 

Osaka’nın, yanına gelerek kendisini teselli etmesi hakkında da konuşan Gauff, şunları söyledi:

“Bana duşta ağlamaktan daha iyi olduğunu söyledi. Kalmam için beni defalarca ikna etti. Hayır demeye devam etsem de sonunda kabul ettim. Çünkü ne yapacağımı bilemedim.

“Beni bunu yapmaya ikna ettiğine sevindim çünkü herkesin önünde ağlamaya alışkın değilim.”

Osaka ise, maç sonu basın toplantısında konuyla ilgili olarak “Bu biraz içgüdüseldi, çünkü elini sıktığımda Gauff’un üzgün olduğunu gördüm. Sonra onun genç bir oyuncu olduğunu hatırladım” dedi.

Japon tenisçi, bu turda 13 numaralı seribaşı İsviçreli Belinda Bencic ile mücadele edecek. (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir