Diğer Sporlar - Dünya - Eylül 5, 2019

FIFA Yılın En İyi Kadın Futbolcusu Ödül sahibini buluyor: Rapinoe finalde

”FIFA Yılın En İyi Kadın Futbolcusu” ödülüne aday gösterilen 10 futbolcu arasından finale kalan 3 isim belli oldu. Megan Rapinoe, Alex Morgan ve Lucy Bronze ödül için yarışacak.

FIFA, resmi hesabından yaptığı açıklamayla 2019 FIFA Yılın En İyi Kadın Futbolcusu Ödülü’nde finale kalan isimleri açıkladı. Kazananın 23 Eylül’de Milano’daki ödül töreninde duyurulacağı ödül için Megan Rapinoe, Alex Morgan ve 2019 UEFA Yılın En iyi Kadın Futbolcusu Ödülü’nün sahibi Lucy Bronze yarışacak.

Favori Rapinoe

2019 Kadınlar Dünya Kupası‘nda Trump’a yönelttiği eleştiriler ve aynı şampiyonada kadın ve erkek futbolculara eşit ücret ödenmesine dair söylemleriyle gündeme gelen Rapinoe, ödülün favorisi konumunda.

Rapinoe, 2019 Kadınlar Dünya Kupası’nda en çok gol katkısında bulunan verilen Altın Ayakkabı ile şampiyonanın en iyi oyuncusuna verilen Altın Top ödülünün sahibi olmuştu. ABD’li futbolcu, aynı zamanda ABD’nin şampiyonluğa ulaştığı final maçının da en iyi oyuncusu seçilmişti.

Geçtiğimiz günlerde 2019 UEFA Yılın En iyi Kadın Futbolcusu Ödülü‘nün alan İngiliz futbolcu Lucy Bronze ise ödülün bir diğer favorisi konumunda.

2019 Kadınlar Dünya Kupası’nda attığı golle 6 şampiyonanın gol kraliçesi seçilen Alex Morgan ise bir diğer aday.

En İyi Teknik Direktör Ödülü’nde finale kalan 3 isimden 2’si kadın

2019 Kadınlar Dünya Kupası’nın son şampiyonu ABD’nin teknik direktörlüğünü yapan kadın antrenör Jill Ellis de Yılın En İyi Teknik Direktörü Ödülü için yarışacakken, bu ödül için yarışacak diğer isimler ise Hollanda Kadın Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Sarina Wiegman ile İngiltere Kadın Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Phil Neville olarak belirlendi.

Yılın En İyi Kalecisi Ödülü için ise Kadınlar Dünya Kupasında gösterdiği performansla takdir toplayan Hollanda Kadın Milli Futbol Takımı Kalecisi Sari van Veenendaal, İsveçli Hedvig Lindahl ve Şili Milli Takımı Kalecisi Christiane Endler yarışacak. (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir